Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Особиста гігієна дітей

Дата: 5 травня 2020 о 11:08, Оновлено 5 травня 2020 о 11:23
Автор: Дець Н. А.

Особиста гігієна дітей дошкільного та молодшого шкільного віку має величезне значення для їх нормального здоров’я та розвитку. Ті , хто вважають , що привчання дітей навичкам особистої гігієни є компетенцією медичних працівників чи педагогів, глибоко помиляються.

У людини ставлення до власного здоров'я формується з дитинства. Велике значення у збереженні та зміцненні здоров'я дитини має гігієнічне навчання та виховання,і це  є обов'язок батьків.

Ці навички має набути кожна дитина шляхом навіювання і систематичного виховання з боку батьків.

Адже сім’я це той інститут звідки дитина черпає знання, навички та вміння для свого життя як естетичні так і моральні екологічні, і чому ми начимо дитину з маленького ті навички і залишаться з нею.

До особистої гігієни дітей відноситься щоденний комплекс спеціальних процедур по догляду за тілом з метою утримання її в чистоті. Крім цього , виконання правил особистої гігієни допомагає проводити профілактику різних захворювань.

• Щоранку й щовечора умивайте дитину — мийте обличчя, шию та вуха теплою водою з милом. Також умивайте її після прогулянок. Із трьох-чотирьох років дити­на має умиватися самостійно.
  • Перед прийомом їжі та умиванням, після прогулянок, відвідування туалетної кімна­ти, будь-якого заняття чи гри привчайте дитину мити руки з милом. Руки слід мити під струменем води, а не в ємкості. Намилювати їх варто один-два рази з обох боків та між пальцями, а після змивання піни перевіряти чистоту нігтів.
  • Після трьох років навчіть дитину доглядати за своїми зубами самостійно: обов'язково чистити їх вранці й увечері, після кожного прийому їжі полоскати рот кип'яченою водою.
  • Волосся дитини мийте не рідше ніж раз на тиждень. Аби шампунь не потрапив в очі, голову дитини відхиліть назад і змийте піну. Розчісуйте волосся лише тоді, коли воно висохло.
  • Раз на два дні готуйте для дитини теплу ванну перед сном. Проте в разі захворю­вання й щеплень утримайтеся від цієї процедури. Під час купання скористайтеся мочалкою, губкою або махровою рукавицею та милом. Після ванни дитину ополос­ніть теплою водою, витріть насухо й одягніть у чисту білизну.
  • У дні, коли дитина не приймає ванну перед сном, вимийте її нижню частину тіла. Для витирання ніг і тіла використовуйте окремі рушники.
  • Раз на тиждень обережно зрізуйте нігті на руках і ногах дитини манікюрними ножицями. Стежте, щоб дитина не гризла нігті. Якщо утворилися задирки, обрізуй­те їх та обробляйте йодом або брильянтовим зеленим.
  • Із раннього дитинства привчайте дитину корис­туватися  засобами особистої гігієни(хустинками сухими та вологими серветками).
  • Білизну дитині змінюйте щодня, панчохи та шкарпетки - не рідше ніж через день, постільне приладдя — не рідше одного разу на тиждень.
  • Поясніть дитині, що не можна міряти та носити чужий одяг і взуття, користувати­ся чужим гребінцем, а під час відвідування басейну слід взувати лише своє взуття. Руки слід витирати лише індивідуальним рушником. Дитина має засвоїти, що ко­ристування чужими речами - це порушення норм особистої гігієни.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.